Hlavné menu
Správy
Cykloturistika : Okolo Neusiedler See Máj 2012
Posted by Diego on 15-05-2012 16:30:00 (1346 reads) News by the same author

Plánovaná cyklotúra okolo Neusiedler See začínala presne podľa plánu v Piatok 18.5.2012 o 14:30 hod. zrazom skupiny, ako obyčajne, v krčme pod Prístavným mosto. Už tu sa ukázalo že mešká Grgaň. Najprv sa snažil skupinu dostihnúť na vlakovej stanici v Petržalke o 15:30 hod., ale keď sme zistili, že pomýšľa na odchod následujúcim vlakom o 16:30 hod., zaváhali sme na chvíľku o jeho účasti. Nastúpili sme na Cyklovlak REx7628 smer Parndorf. V Parndorfe sme vystupili okolo 16:00 hod. a keď sme sa správne zorientovali vyrázili sme tada už na bicykloch smerom na Jois. Na krížovatke v Neusiedler am See sme ešte telefónicky kontaktovali Vlada, aby nám potvrdil, že svojho bika nedal dokopy, a že teda zostáva v krasavici na Dunaji. Čo sa dá robiť, aspoň nebude zdržovat.
Vo Windene am See sme na chvíľku, dobili energiu v útulnej kaviarničke na námesti a potom už nasadili smer Rust. Počasie bolo výborné, trochu chladno, ale aspoň sa dobre šľapalo. Škoda len toho vetríka čo fúkal oproti.

Trochu sme tradične ako obyčajne zakufrovali niekde pri Oggau, ale aspoň sme konečne videli aj Neusiedler See. Za Oggau sme si dali aj nejakú časovku do vrchu, vyhral Diego, a potom sme zasa pri zjazde do Morbischu am See dosahovali sem tam aj maximálku 38km/h. Do Fertorakosu sme dorazili okolo 20:15.
Vyhodnotenie prvej cyklo etapy Piatok 18.5.2012 z Pandrofu do Fertorakosu podľa computera Dodového:
Dĺžka: 58 km
Čas: 3:17:53
Priemerka: 17,8 km/h proti vetru
Maximálka: 38,8 km/h dole z kopca od Oggau do Rustu.


V Sobotu 20.5.2012 sme sa zobudili do krásneho slnkom zaliatého ale trochu chladného rána. Cesta z Fertorakos do Morbisch am See je z kopca, čo by si skalou dohodil, tak asi 4km. V Morbisch am See sme sa nalodili na trajekt, cena 6.0 Eur (s kartou Neusiedler See Card, by to bolo za polovicu) a asi za 20 minút sme vystupovali v prístave v Illmitze. Smerovali sme do Apetlonu ale nie najkratšou cestou (cca.2km) ale po B10 RadWanderweg cca 10km. Do Apetlonu sme prišli okolo Warmsee na obed. Trocha sme skúšali lamanou nemčinou, maďarčinou či angličtinou po pokecať si s miestnými ľudmi, a okrem iného nájsť vhodné ubytobvanie alebo aj cimerfree. Hladní ale najmä smädní sme nakoniec skončili v Gasthofe Weinzettl. Akoby náhodou mali voľný jeden apartmán za 78 Eur. No nezober to. KeDže ubytovanie sme mali zaistené rozhodli sme sa urobiť si okruh podľa pôvodného plánu cez Nationalpark Neusiedler See - Seewinkel.

Pokračovanie ASAP.

Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Create a PDF from the article
The comments are owned by the poster. We aren't responsible for their content.