Hlavné menu
Správy
Turistika : Letný prechod hrebeňom Nízkych Tatier 2012
Posted by Diego on 04-06-2012 09:00:00 (1596 reads) News by the same author

Prvý deň expedicie "Letný prechod hrebeňom Nízkych Tatier" by sme začínali príchodom na Donovaly časť Bully, kde by sme mali prespať, tak aby sme skoro ráno mohli vyraziť na túru smerom na Chatu Ďurková.Predpokládaný ochod skupiny z Bratislavy by bol teda 14.Júna 2012 cca. o 16:00 hod. Do Babskej Bystrice by sme mali doraziť tak o dve hodiny. Auto by sme nechali u Palčiho a audobusom by sme sa vyviezli na Donovaly. Preddpokládaný príchod na Bully je tak okolo 19:00 hod.Prvý pochodový deň 15.Júna 2012 by sme vyrazili cca. o 08:00 hod. po červenej turistickej značke smerom na Ďurkovu. Z grafu je vidieť že prevýšenie je minimálne ale výpočet 8 hod. pochodu, z jediným zdrojom pitnej vody, je reálny.
Trasa z Hikeplannera (c) HIKING.SK
viac detailov
Útulňa v Hriadeľskom sedle. 1102 mnm. Možnosť nudzového prenocovania s vlastným spacákom. Oficiálne miesto v národnom parku na táborenie a byvakovanie.


Druhý deň: Ráno by sme vychádzali z Chaty Ďurková smerom na Chabenec, cez Poľanu, Dereše s predpokládaným odpočinkom na Kamennej Chate pod Chopkom. Vzhľadom na to, že na druhý deň je plánovaný pochod cca. na 5 hodín, pokračovali by sme ďalej s výstupom na Ďumbier, a podľa počasia rovno alebo s návratom na rascestie v Krupovom sedle na chatu M.R.Štefánika, kde by sme prespali.
Trasa z Hikeplannera (c) HIKING.SK
viac detailov

Chata Ďurková 1623 m.n.m.
GPS súradnice:
-48.929940°SŠ -19.467770°VD

Tretí deň. Zvaný tiež návratový, by sme ráno pokračovali po červenej turistickej znečke smerom na Králičku a do Kumštového sedla, kde by sme zabočili po zelenej značke do Bocianského sedla a ďalej na Rovnú Hoľu. Z rovnej hole by sme potom išli už po neznačených chodníkoch smerom na Chopec a po zjaydovke dole do Vyšnej Boce. Čas na túru je vypočítaný na necelé 3 hodiny ale ešte hodinku a pol je potrebné počítať z Rovnej hole do Vyšnej Boce. Ak nezabludíme. Teda beriem pre istotu aj kompas a mapu.

Trasa z Hikeplannera (c) HIKING.SK
viac detailov

Tu by sa naša túra končila. Autobusom by sme sa dopravili do Banskej Bystrice a odtiaľ domov ku krásavici na Dunaji.

Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Create a PDF from the article
The comments are owned by the poster. We aren't responsible for their content.