Hlavné menu
Správy
Cykloturistika : Nedeľná cyklotúra po Dunajskej ceste.
Posted by Diego on 22-07-2013 09:50:00 (768 reads) News by the same author

Nedeľná cyklotúra po Dunajskej ceste začínala presne podľa plánu, alebo s mierným predstihom o 09:30 hod. v krčme Relax na križovatke cyklotrás R27 a EV6. Ráno sme ešte narýchlo nainštalovali na Jožinov nový bike cyklocomputer a vyrazili sme smerom na Hamuliakovo. Počasie nám prialo, vetrík z boku do chrbta a tak sme sa v pohode zastavili na prvé pivko v bufete pod hrádzou v Hamuliakove. Veď odtiaľ je to už len kúsok do Kyselice na trajekt. V Čilistove zrazu Dodo skonštatoval, že by sme to nemuseli stihnúť a tak sme si dali rýchlostnú časovku ku kompe do Kyselice.Ďaľšia by šla až za dve hodiny. Síce s mierným oneskorením po plánovanom odchode, ale kompu sme stíhli. Na druhej strane sme si pokecali s cyklotúristkou až z ďalekej Austrálie a doplnili sme stratené tekutiny v najbližšej čárde vo Vojke. Keďže sme ušetrili trochu viac času tou časovkou, rozhodli sme sa ešte navštíviť jazerá pri Vojke. Žiaľ jedno jazero je už sprivatizované ,ohradené a bezpečne strážené, takže sa k nemu nedalo dostať. Ani kúpanie v druhom jazere nám akosi nevyšlo.

Vrátili sme sa teda naspäť a v Čárde vo Vojke sme si dali nejaké tie rybie špeciality a pivko. V ceste späť až po bufet Obrátka nám bránil tentoraz predný vietor ale náš nový temper Jožino ťahal ako kôň. Na Obrátke sme pozdravili Milana, občerstvili sme sa a presunuli k dvojičkám. Na konci trate v bufete pod mostom (Rock point alebo tak nejako ponovom) sme zhodnotili túru a rozišli sme sa domov.Na budúce by to mohlo byť 90 km vzdialené Komárno so svojím námestím Európy.
Celkovo sme teda najazdili za deň 82 km.
(od bufetu Relax cez Kyselicu, Vojku späť na Obrátku, Dvojičky a na Dolné Hony)
Priemerná rýchlosť 19,9 km/h bola spôsobená pomerne silným protivetrom od Bratislavy
V sedle sme teda sedeli niečo okolo 4 hodín.
koľko sme sedeli v bufetoch, to cyklocomputer nevie vypočítať.

Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Create a PDF from the article
The comments are owned by the poster. We aren't responsible for their content.

Poster Thread
Dodo
Posted: 2013/7/23 8:56  Updated: 2013/7/26 14:33
Moderator
Joined: 2009/2/25
From:
Posts: 120
 Re: Nedeľná cyklotúra po Dunajskej ceste.
Ahojte cyklisti. Jožin potreboval spraviť na svojom Kellyse Neos-Vampe 100km do garančky, tak sme mu pomohli a v nedeľu sme s ním spravili 82 km. Bajk aj Jožin sa správali výborne. Počasie ako z veľkej knihy, po studenom fronte bezoblačná azúrová obloha s priateľským bočnozadným vetriskom dole Dunajom. Naspäť to bol nepriateľ číslo jedna. Priemerovka vďaka Jožinovmu deväťkolečku stúpla na 19km/h. Bola to krásna nedeľná cyklo projížďka s dobrým obedom s rybími špecialitami a pivkom. Dodo.