Hlavné menu
Správy
Lyžovanie : Hľadanie snehu na Slovensku
Posted by Diego on 03-03-2014 12:00:00 (745 reads) News by the same author

Ahoj Vy lenivé medvede. Ako ste sa už asi dozvedeli bol som minulý týždeň hľadať sneh po Slovensku. Začínal som už v Nedeľu 23.2.2014 na Opalisku (Závažná Poruba), kde som si s kamarátmi vyšľapol v popoludňajších hodinách na vrchol (žiaľ iba zjazdovky), aby sme uviedli do nášho teamu novú členku. Keďže bolo krásne počasie a západ slnka z vrchu zjazdovky mal tiež svoje čaro, zopakovali sme si vyšľap hneď ešte raz. Dole sme lyžovali už po prázdnej zjazdovke a na cestu nám svietili reflektory ratraku.
V Pondelok sme sa pre zmenu vybrali na Kubinskú hoľu. Po celodennej lyžovačke sme si to ešte na záver vyšľapli na pásoch.
Aká bola lyžovačka? Zrána bol povrch trocha zmrznutý, ale dalo sa. V priebehu dňa ako slniečko topilo vrchné vrstvy snehu na zjazdovke, to už bolo výborné, a na záver keď sme zlyžovali dole už na skialpoch, v dolnej časti zjazdovky to už bola typická jarná kaša.

V Utorok sme to znova brúsili na Opaliskách. To už so mnou bola aj Anka. Pekný deň, zjazdovka bola zrána ako ľadová plocha, ale okolo obeda už sa v strednej časti dalo pekne lyžovať. Vzhľadom na to že je to totálne severný svah, ani okolo 15:00 hod. svah v hornej časti zjazdovky ešte nerozmrzol. Dole, kde sa opieralo slniečko už bola zasa kaša.
V stredu sme si to pre zmenu teda vyšliapli na Chopok zo severnej strany. Začínali sme na Bielej Púti, pokračovali sme smerom na Priehybu a potom sme to otočili na Rovnú Hoľu, kde práve prebiehal Svetový pohár juniorov. Zjazdovka začínala niekde na Peknej Výhliadke a pokračovala smerom na Záhradky. My sme to vzali smerom na Peknú Vyhliadku, popri zjazdovke, ale pomerne prudký vietor nás donútil zmeniť smer nad Lúkovu. Odtiaľ sme sa už šplhali priamo hore na Chopok popri novej zjazdovke povedľa novej kabínkovej lanovky. Miestami som musel vziať lyže na batoh a ako sme prichádzali na vrchol Lanovky, už bolo v mrakoch vidieť iba stĺpy. Takže Chopok sa ukázal v celej svojej kráse ani nie na pár sekúnd.
Dali sme nejaké občerstvenie na Kamienke. Prekvapilo ma koľko výletníkov z novej lanovky sa tu zastavilo. Pripomínalo to procesie, ako keby na vrchol jazdila pravidelná autobusová linka.
Pri zjazde dole, po necelých 100 metroch sa ukázalo krásne jarné slniečko a to svietilo ako reflektory na celú zjazdovku až dole na Bielu Púť. Fantázia výhľadov v pohybe..
Vo Štvrtok som sa presunul na Štrbák. V Piatok bolo počasie už pomerne nevľúdne a tak som relaxoval v Saune. Zato Sobota bola opäť nádherná. Bál som sa návalu ľudí na zjazdovke, ale vzhľadom na to, že Chata pod Soliskom bola trvale v mrakoch, bolo to celkom únosné. Slniečko sa striedalo so snežením, ale sneh bol skutočne fantastický.
Bol som prekvapený kvalitným snehom na severnej strane Chopka(iba sem tam nejaký kameň pod Chopkom, smerom na Úboč), ale tiež aj na Štrbáku bol sneh výborný. Škoda len tých prehnaných cien za skipas

Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Create a PDF from the article
The comments are owned by the poster. We aren't responsible for their content.