Hlavné menu
Správy
Lyžovanie : Dolomity_2014
Posted by Diego on 06-03-2014 07:00:00 (698 reads) News by the same author

Po pomerne zložitom dohadovaní času výjazdu z Bratislavy, sme nakoniec v Sobotu 25.Januára vyrazili o 14:00 hod. Počasie na ceste nam prialo a tak sme do La Val prišli niečo po 21:00 hod. Už tradične sme trocha driftovali, ale aspoň sme objavili Katschberg. V nedeľu ráno sme vyrazili do Corvary a potom lanovkami až na Val Gardenu. Neveríl som, že by sme mohli lyžovať v záplave slnečných lúčov, ale Val Gardena nesklamala. Trocha chladno, snáď aj veterno, ale slnečno. V pondelok sme pokračovali lyžovačkou na mojej obľúbenej zjazdovke Vallon, nad Corvarou. Čo dodať, jednoducho fantastico. Menžester nám šúšťal pod lyžami, slniečko presvítalo cez mraky a sneh ako perinka. Postupne sme prešli na proťajší svah Cherz. A potom Jožina napadlo, že ideme ešte na lyžovať na Arabbu (Porta Vescovo). Je to teda stredisko s nádhernými zjazdovkami, ale nie keď su mraky nízko.

Skúsili sme si teda ako to je keď vidite iba biele nič. Pomerne rýcho sme sa vrátili do strediska Arabba, kde sme objavili perfektnú zjazdovku smerom na Burz. Niektí chceli zabodnúť svoje paličky do Jožinovho chrbta, ale bez paličiek sa zle lyžuje. Mraky boli čoraz nižšie a nižšie, až nakoniec sme už lyžovali za vydatného sneženia. A veru návrat do apartmánu v La Val bol ťažší než sme predpokládali. Snežilo a snežilo a do rána napadalo cca. 40 cm. nového snehu. Tentokrát sme nastúpili na lanovku v La Villa. Vyviezli sme sa na Piz La Villa a tu sme lyžovali na krásnych červených čerstvým snehom pokrytých zjazdovkach.
V Stredu sme tradične pred odchodom domov ešte zaskočili na Kroneplatz. A tradične na Kronplatzi bolo slnečno s novým snehom a nekonečnými zjazdovkami na všetky svetové strany. A nakoniec to najlepšie, z Kronplatz vrcholu sme sa vracali čiernou zjazdovkou Sylvester 4950m dĺhej do Brunica. Fantastico. Dolomity sú Dolomity.

Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Create a PDF from the article
The comments are owned by the poster. We aren't responsible for their content.