Hlavné menu
Správy
Lyžovanie : Tentokrát na Zverovke
Posted by Diego on 08-01-2015 17:10:00 (665 reads) News by the same author

Napadalo snehu ako bieleho maku a tak to vyzerá, že na Zjazdovke na Spálenej bude asi nával. Predbežne som rezervoval ubytovanie na Chate Zverovka, povestný apartmán pre 4 osoby. Nástup na lyžiarský výcvik začína v Piatok 16.Januára v popoludňajších hodinách príchodom na Chatu Zverovka teamu č.1. Chata je rezervovaná do Utorka 20.Januára 2015.Predpokladaný príjazdu teamu 2 je v Nedeľu.
Ako to nakoniec dopadlo? Prvý team prišiel za Chatu Zverovka presne podľa plánu v piatok podvečer. Ubytovanie na chate bolo výborné. Výborná bola aj večera a tak sme pomerne rýchlo zaľahli v nádejí na pekné počasie na sobotňajšie ráno. No počasie nebolo práve rozprávkové ale viditeľnosť bola dobrá a lyžovať sa dalo.

Nedeľu už bolo počasie lepšie, ba až výborné, a tak sme lyžovali od vidu do mrku, alebo do vyčerpania. Zato pondelok bolo počasie ako vymaľované. Na azúrovej oblohe sa len sem tam objavil nejaký ten mráčik. No, nevydržal som to, a asi okolo 12:00 hod. som začal šľapať do Salatinského sedla. Počasie bolo fantastické, ale akosi som podcenil moju kondičku. Neuvedomil som si, že po dvoch dňoch lyžovania, predsa len bude výstup do sedla ťažší než som predpokladal. Škoda opäť som Salatínské sedlo nezdolal. Veľa síl my zobralo traverzovanie v exponovanej časti sedla. Mohol som radšej šľapať s lyžami na chrbte. Zato fantastické pohľady hore do sedla a na Skriniarky v pozadí mi pripomenuli leto, kedy sme ich zdolávali. Vidieť zjazdovku Spálená zhora je ale tiež celkom pekný pohľad. Trochu mi lepilo keď som mal lyžovať dole, ale ukázalo sa že nakoniec snehová pokrývka nebolá taká tvrdá ako sa na prvý omäk zdalo. V dolnej časti som dokonca pod lyžami ucítil aj mäkučký prašan.

Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Create a PDF from the article
The comments are owned by the poster. We aren't responsible for their content.