Hlavné menu
Správy
Lyžovanie : Dolomiti_2016
Posted by Diego on 02-02-2016 09:30:00 (550 reads) News by the same author

Už tradičná lyžovačka na Dolomitoch v Januári opäť s nádherným počasím a znova v v trochu inej zostave. Vyrazili sme v Sobotu 23.januára 2015 okolo obeda, tak aby sme pohodlne pricestovali do La Vall. Aj tento rok sme vo Viedni narazili na poriadnu snehovú búrku. Za Grazom sa však búrka stratila a naopak obloha začala modrieť a kde tu vykuklo aj slniečko. Je vidieť že globálne oteplenie zasiahlo aj Dolomiti. Keď sme prichádzali do La Vall, po snehu nebolo ani stopy. Prvý deň sme sa tradične vybrali na Val Gardenu. Na zjazdovkách bolo snehu dosť. Noví účastníci lyžovačky síce frflali, že sem tak museli prenášať lyže, a teda málo lyžovali, zato viac sa vozili lanovkami. Na prvé rozlyžovanie to však nebolo až tak zlé. Druhý deň sme lyžovali na mojej obľúbenej zjazdovke "Vallon" na Piz Boe. Fantázia. Zjazdovka bola ešte chrumkavá a výhľady boli až po koniec sveta. Asi po dvoch hodinách, keď už bola zjazdovka trocha rozlyžovaná, sme potom prešli na druhú stranu údolia, na zjazdovky okolo Cherzu.

Druhá časť výpravy sa zasa vydala na Marmoladu, keďže počasie bolo tuti fruti azuro. Aj ďalší deň bolo krásne azúrové počasie. Veľa sme nerozmýšľali a opäť sme hneď zrána lyžovali na Vallone. Teda ja som sa musel vrátiť do La Valle, zabudol som si skipas v druhej bunde. Keď sm sa vrátil začali sme objavovať zjazdovky na Pralongii. Uderom 16 hodiny sme sa potom vrátili po zjazdovke č.8 až do Corvary.
Posledný deň, sme sa ešte zastavili na Kronplatze. Od 09:00 do 12:00 sme zjazdili snáď všetky zjazdovky na Kronplatz - Plan de Corones. Záverečný zjazd Sylvester zjazdovkou (4950m) z Kronplatz do Brumica bol skutočnou lahôdkou.

Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Create a PDF from the article
The comments are owned by the poster. We aren't responsible for their content.