Hlavné menu
Správy
Lyžovanie : Dolomiti_2017
Posted by Diego on 10-02-2017 13:30:00 (553 reads) News by the same author


Misia splnená. Na Dolomiti_2017 sme vyrazili podľa plánu v stredu niečo okolo 10:00 hod. Cestá bola príjemná a ani netrvala tak dlho ako by sa na prvý pohľad zdalo. Možno preto, že som tentokrát sedel vzadu ako pán a s kamarátkou Whisky sme sa celkom dobre znášali. Do Arabby sme prichádzali už v noci a pohľady z tej výšky na osvetlenú Arabbu boli nádherné. Vyhýbali sme sa svetlám Ratraku ktorý prefrčal po vedľajšej zjazdovke, ale v tej tme sa zdalo, že išiel hneď povedľa nás. Na apartment Pink Alpes sme trafili hneď na prvú šupu. Perfekto. Zaparkovali sme priamo v garáži a do apartmánu sme sa vyviezli dokonca výťahom.
Druhý deň ráno sme prišli na prázdne parkovisko, a celý deň sme si užívali zjazdovky v Arabbe. Napriek tomu, že na okolitých lúkach by sa už mohli pásť kravičky, na zjazdovkách bolo umelého snehu až až, a musím konštatovať, že výbornej kvality. Ako to tí Italiani robia? Trocha som sa obával ľadových platní ale napriek výstrahám ski servisu, nenatrafili sme na ne. V Piatok sme teda vyrazili na Marmoladu.

Vzhľadom na to že sme vyrážali z Arabby, nebolo to na údolnú stanicu lanovky Malga Ciapela na Marmoladu ďaleko.Na Marmoladu sme sa vyviezli tou povestnou kabinou pre 100 ľudi troma skokmi, a skutočne kráľovna Dolomitov žiarila. Škoda len že toho snehu nebolo až tak veľa. Zjazdovka z Marmolady dole po ľadovci v prírodnom snehu však bola tradične perfekto. Bola dokonca až taká dobrá, že sme ju s Doskou dali ešte raz. Do Arabby sme zlyžovali niečo po 15:00 hod. a priznám sa, že som už bol tuti fruti zničený. Dole na parkovisku je pekný bar a tak sme tam pri chladenom pivku počkali na druhú skupinu lyžiarov výpravy.V Sobotu ráno sme už ale takmer nenašli miesto na parkovisku v Arabbe. Tentokrát sme vyrazili do Alta Badie, aby sme skusili chrumkavú zjazdovku Vallon. Mimochodom moju obľúbenú. Ani tentokrát nesklamala. Nádherná scenéria a fantastický sneh. Cele doobeda sme lyžovali na Vallone. Po obede sme sa presunuli na proťajší svah Cherz, kde sme objavili krásne červené zjazdovky ideálne na nácvik curvingu. Obzvlášť výborna je zjazdovka PalongiaII. Tu sme potom lyžovali až do neskorého poobedia. Návrat do Arabby je pomerne ľahký, aj keď zjazd zjazdovky Burz na koniec dňa má svoje čaro. Teda paráda. No čo už viac dodať? Posledný deň sme sa tradične už pobalení na ceste domov zastavili v Bruniku, (Santo Stefano), aby sme ešte aspoň 4 hodinky polyžovali na Kronplatzi. Prišli sme pomerne neskoro, cca 10:00 hod. a kým sme sa dostali hore na Kronplatz, zjazdovky tam už boli pomerne mäkke a rozlyžované. Návrat z Kronplatzu dole po zjazdovke Sylvester však stal za to. Výborná štruktúra snehu a a zjazdovka takmer prázdna. Toto by chcelo ešte raz, ale rezervovať si viac času práve na tie čierne zjazdovky z Kronplatzu dole do Brunika. Na záver výborná pica a hurá domov.

Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Create a PDF from the article
The comments are owned by the poster. We aren't responsible for their content.