Hlavné menu
Správy
Lyžovanie : Kubínska hoľa 2017.02 a Lazy Bears
Posted by Dedo on 16-02-2017 22:00:00 (413 reads) News by the same author

Brum všetkým lenivým medveďom a ich sympatizantom, podľa naplánovaných zimných aktivít sme podnikli nácvik a oživenie medvedích lyžiarskych techník v našom náhradnom revíri na Kubínskej holi (namiesto revíru Vyšná Boca/Čertovica) v termíne 13. - 15. 2. 2017 v zostave:
1. najstarší a najostrieľanejší medveď Dodko (ako hlavný vedúci výpravy)
2. najroduvernejší a najlazníckejší medveď Pali (ako hlavný obrazový dokumentarista výpravy)
3. najzvedavejší a nazanietenejší медведь Вoлoдя (ako hlavný kritik výpravy)
4. najtučnejší a najmedovejší medveď Carda (ako hlavná brzda výpravy)

Presný termín bol mimoriadne pozorne niekoľkokrát preverovaný s vešteckou meteorologickou službou dr. Iľko, Jurčovič & kol., ktorých predpoveď presne sadla a umožnila medveďom synchronizovať farbu pleti s farbou kožucha. Preto bola ako definitívny termín odjazdu stanovená nedeľa 12.2.2017, ktorú však zneistil samotný vedúci Dodko odstávkou svojich komunikačných zariadení a utajeným zdúchnutím na opačný koniec Slovenska. Ako dočasný brloh bol zvolený internetový "booking.com.ostatok" - penzión Adak v Párnici, ktorá bola krátko predtým odtrhnutá od civilizácie pádom lavín na dolnom toku rieky Oravy, ktoré zahatali prístupovú cestu aj železnicu z Kraľovian. Našťastie oravská SSC si vzorne plnila svoje poslanie akoby tušila, že sa medveďom zachcelo práve tejto lokality.Open in new windowSamotná Párnica je vzdialená od hlavného cvičiska asi 12km, preto bolo potrebné na presun využiť služby štvornohého snežného mužíka, aby medvedíkov menej boleli labky pri podávaní excelentných výkonov na svahu. Napokon sa však voľba tohto brloha ukázala ako celkom ekonomicky výhodná, pretože medvede svojou prítulnosťou a podlizovacím talentom dokázali ekonomicky zmiasť personál zariadenia. Navyše v rámci voľnočasových aktivít sa nám podarilo vyfajčiť jednu porciu kameňov v Cardovej shishe a nebadane vychlípať po poldeci Henessy a Tullamore Dew z tajných brlohových zásob. Všeobecne teda panovalo spokojené brumkanie nad brlohovaním a pravidelným prísunom poživne a darov Liehova.


Ale sústreďme sa aj na športové aktivity medvedíkov. Ako už bolo spomenuté, gýčovo-azúrové podnebie určite podnietilo závisť partnerských medvedíc, ktoré museli pre rovnaký efekt využiť služby solárií a odpadlíckych medveďov, ktorí si našli prachsprosté finančné výhovorky. Na druhej strane oravské slniečko spôsobovalo, že napriek dostatočnej nádielke snehovej vrstvy asi 75cm so stúpajúcou nadmorskou výškou stúpala aj teplota, ktorá na vrcholovej stanici dosahovala +7°C, a preto medvedíky v neskorších časoch sa viacej sústreďovali na vyhľadávanie tienistejších zjazdových trás alebo načerpaniu ďalších síl na terasách početných pohostinských zariadení pri chutných polievkach, kávičkách a iných medvedích pamlskoch.


Zjazd s Kubínky s Lazy Bears - 2017 from vineoa on Vimeo.
Kubínka - Dodo s doprovodom Lazy Bears užíva pekného dňa from Olap Aksuaz on Vimeo.Ak máme teda celú akciu stručne vyhodnotiť, musíme potvrdiť, že okolnosti aj priebeh vysoko prevýšili naše predsudky a očakávania a hrdo môžeme skonštatovať, že sa do týchto končín radi vrátime.

nižší referent a bloger podujatia Carda.Retarda

Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Create a PDF from the article
The comments are owned by the poster. We aren't responsible for their content.

Poster Thread
Diego
Posted: 2017/2/28 8:43  Updated: 2017/2/28 8:43
Webmaster
Joined: 2009/2/23
From:
Posts: 2554
 Re: Kubínska hoľa 2017 a Lazy Bears
Aspoň že počasie bolo azúro, a tie výhľady fantázia.