Hlavné menu
Správy
Lyžovanie : Donovaly 2017.03 - Lazy Bears
Posted by Dedo on 21-03-2017 02:20:00 (606 reads) News by the same author

Brum všetkým fanúšikom lenivých medveďov,ktorí narýchlo a trocha chaoticky, ale opäť podľa inštrukcií slovenskej veštiarne počasia oprobovali lyžiarske možnosti v chotári Donovaly u najpromiskuitnejšieho slovenského medveďa Borisa. Na truc všetkých opozičných medveďov sa celá akcia napokon odohrala 16.-17.3.2017 v podaní prevažne troch najodddanejších jedincov s najprevŕtanejšími kolenami:
1. vedúci celej akcie, medvedí generál Dodko (ako najLidlovejší medveď)
2. smoliar celej akcie, medvedí slobodník Carda (ako najsmetiarskejší medveď)
3. čestný záchranca celej akcie, medvedí lazník Pali (ako najmobilnejší medveď, ktorý to mal z teplého domáceho brlôžka čoby Toyotou dohodil).
K celej 2-dňovej hurá akcii sa druhý deň ešte pridružili dva miestne medvedíky čistotné: starší medvedí modelárik Jozef s veĺmi sympatickou, zručnou a vydaja vhodnou medvedíčou účtovníčkou Luckou.

Samozrejme ako vždy sa k tejto zostave pridružili náhodné medvedie adeptky, ktoré sa chtiac-nechtiac zaplietli do Dodkových osídiel utkaných zo sladkých medo-vedích motúzov. Navzdory priazni osudu sa nám ešte v stredu 15.3. podarilo spoločne s Dodkom vyrušiť spriazneného medveďa Paliho pod Urpínom, poškrabkať jeho prítulného psieho medvedíka Gulášika a ozbíjať o posledné zvyšky kávy prichystané pre prominentných medvedích hostí. Na oplátku sme mu stihli doručiť transportný systém pre jeho modelárske radôstky, pochváliť najmodernejšie Alibabove výdobytky osvetľovacej techniky a ošťať záchod v jeho novučičkom prerobenom bytovom jadre. Takisto sa definitívne uzavreli strategické zbrojárske dohovory a kontrakty a ja s Dodíkom sme mohli pokračovať v ústrety náručiu zamknutého brloha pod Magurou.

Vďaka Dodkovým výnimočným komunikačným schopnostiam sa nám podarilo vypátrať úložisko kľúčov od brloha na opačnom konci obce a na oplátku tam Carda vyplienil celú kuchyňu a aj novootvorený pivovar od Počiatku (s prekvapivým Liehovovým zjetým vnuknutím medveďa Dodka).
Ďalší deň sme začínali mimoriadne úspešnou ekonomickou stratégiou čo najvýraznejších úspor. Už dávno sa nám nepodarilo minúť len 22,20 evrových bubáčikov za dva plnohodnotné dni Dodových radovánok a Cardových strastí na Borisových majetkoch: Telemixe aj sprivatizovaných Telepomách.
V mojom prípade však musím priznať majetkovú aj zdravotnú újmu. Takže som vlastne neušetril, ale prerobil. Prvý deň plný nadšenia, že sa viem ešte lyžovať na svojich Tajfúnkach, na ktoré si istotne robil zálusk aj Ingemar Stenmark alebo Franz Klammer som pri nácviku medvedích obratov vytrhol muzeálnu pätku viazania Marker Rotamat Compact zo spomínaných lyží, ktoré ešte pamätajú moje mladícke akrobatické roztopaše. Našťastie nevyšiel môj predpoklad, že skôr tie lyže dolámem, než poškodím.

Večer nás svojou razantnou návštevou poctil sám veľký grizly Diego a tak sme si aspoň mohli vzájomne zaželať čo najhoršie podmienky na lyžovanie, pretože veľké medvedice úradujú a manipulujú medvedími figúrkami tak šikovne, že ani o tom nevieme a podozrievame jeden druhého.
Na druhý deň už na svojich ťažkotonážnych náhradách sa mi podarilo otestovať zádržnú sieť pod prvým padákom tesne pod vrcholom Novej hole. Niežeby som ju napol klasickým alpským štýlom, mne sa ju zadarilo "podliezť" bulharským spôsobom po čiastočnom zastavení. Všetko materiálne vybavenie našťastie vydržalo, len telesná schránka akosi začala haprovať ako keď si inšpektor Clouseau skúšal nový kostým od génia prevlekov profesora Ballsa. Preto som si zrejme až na lanovke všimol, že môj telefon komórkowy amerikański nevydržal tlak poistnej hrazdy. Takže po lyžiach ďalšia škoda, určite viac než 17,80 evri, to totiž bola mýtická úspora.
Ale aby som sa len nesťažoval, útechu mi poskytli moji dobrí leniví medvedí kamaráti, ktorí vždy lyžovali optimisticky: doobeda na Novej holi a keď už svah dostatočne rozrýpali, tak poobede na Záhradišti, kde sa dalo nadviazať družobné kontakty s maďarskými lyžiarskymi mohykánmi alebo kontakty iného typu s opustenými medvedicami aj s malými medvieďatkami, alebo sa zúčastniť aj dronovo kamerových skúšok, samozrejme za miernu úplatu.

Takže, ak by sme mali celý tento výlet nejakým spôsobom zhodnotiť, napriek tomu, že sa mi občas tisnú slzy bolesti do očí, myslím, že sa celá akcia vydarila a určite na Donovaly nezanevrieme, lebo aj chatárka Betka by stála za peknú jazdu

medvedí smoliar Carda.Retarda
Presúvadlá/pozeradlá:
Dododron
Cardov padák do Západního Německa (od 1min:20s)

Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Create a PDF from the article
The comments are owned by the poster. We aren't responsible for their content.