Hlavné menu
Správy
Cykloturistika : 2017_Giro Italia
Posted by Joenew on 31-05-2017 10:20:00 (548 reads) News by the same author

Caute Macici,pozdravy z Itálie zasiela aj druhý účastník Gira Il Prosecco. Došli sme teda celí, zdraví a poučení, hlavne tým, čo to znamená cyklovať v kopcoch tri dni za sebou. Pekna krajina, super počasie (čo Vám určíte zdokumentuje zopár priložených fotos). Prvý deň sme to asi trochu prehnali. Dali sme 46 km s prevýšením podla mojho odhadu asi 700-800 metrov. Presnejšie to zistíme ked si nainštalujeme v mobile aplikáciu Strava, do ktorej keď natlačíme prejdené miesta, možno nám ukáže koľko sme v skutočnosti prevýšili a dá nám to aj presný profil trate. Najvyšší bod prveho dňa bol passo San Boldo - 709 mnm. Odmenou po trápení sa do passa bol pekný 6 km zjazd, počas ktorého sme dosahovali maximálky okolo 55 km/h.
Druhy deň sa na našej trojici Jardo, Naresh a Jožin ukázali nenatrénované kilometre na bikoch v horskom teréne. Plán bol dostať sa čo najvyššie na cieľový kopec 19. etapy Giro d' Italia, Piancavallo (1290 mnm). Zdatná trojka italian orsi ho bez väčších problemov zdolala a sledovala finish pretekov v cieli.

My, Lenivi Mackovia, posilnení síce zahraničnou posilou z Indie Nareshom, sme doslova bivakovali pri prvej občerstvovačke vo výške okolo 440 mnm (podla výškomeru na Jardovej mašinke). Po tom ako Naresh zbadal medzi občerstvovacími pochúťkami aj pivnú pípu, z ktorej skutočne tieklo pivo a dokonca chladené odmietla naša silna trojka pokračovať čo i len meter smerom nahor. Pretek sme odsledovali a natočili v tejto výške.(budú aj videa od Jardu). Cyklo výkonmi z tohoto dňa sa určite nie je vhodne chváliť, ale aby ste vedeli čo Vás čaká, ked sa vydáte na horskú cyklistiku čumte a smejte sa - okolo 11 km, prevýšenie okolo 300 m.
Treti den sme sa opäť trochu pochlapili - obklopení peknou prírodou, väčšinou v obkľúčení vinicami, sme dali 31 km s prevýšením podľa mojho odhadu cca 600 m.
Viac info o bolestivej torture talianskymi vinicami podáme pri dlhých vinnych večeroch pri Balaton Lake Tour 2017 onedlho. Jožin.


Presúvadlá/pozeradlá:


2017.05 Giro_Italia (zonerama)
2017.05 Giro_Italia (Dropbox.Picasa)

Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Create a PDF from the article
The comments are owned by the poster. We aren't responsible for their content.