Hlavné menu
Správy
Splav divokej vody : Sajling dawn d´Hron
Posted by Dedo on 14-07-2017 12:50:00 (686 reads) News by the same author

Ako najbezočivejší pirátsky zlosyn som sa po pregrcanej noci a so zvyškovými 9‰ krvi v Travarici vybral na najdivokejší tok, na ktorí skúsení a ostrieľaní morskí vlci si radšej do batožiny pribalili aj korčule, lebo sa práve v tú osudnú sobotu spikli všetky prírodné živly, popreli všetky fyzikálne zákony a vytvorili tak na takejto inak pokojnej oáze slastného odpočinku podmienky nezlučiteľné so životom. Ale nakoľko moja myseľ bola dostatočne otupená kombináciou rôznych typov odpornej korhelice a iných toxických látok, odvážil som sa vkročiť do mrazivých vôd Hrona v miestach, ktoré už počas hrdinného Slovenského Národného povstania zočili mnoho ľudských pochabostí. A na tento nerozumný a absolútne neospravedlniteľný krok som do najvratkejšieho a najderavejšieho plavidla, ktoré nenásytní obchodníci s ľudským mäsom používajú na likvidáciu migrujúcich zúfalcov z Afriky a Blízkeho východu zákerne pripútal nevinnú devu a jej najmilšieho štvornohého miláčika, veľmi dobre si uvedomujúc, aký panicky strach v nich vyvoláva čo i len pohľad na vodu.

Napriek všetkým usvedčujúcim skutočnostiam, napriek neznesiteľným mukám a strastiam týchto anjelských stvorení, ktoré nekládli žiaden aktívny odpor voči jasnému údelu (posmrtné tabuľky už boli potmehúdsky objednané) … navzdory všetkým dokonale pripraveným úkladom tieto čisté obete najlenivejšieho medveďa nadprirodzeným zázrakom túto plavbu smrti prečkali v naprostom zdraví a bez jedinej mokrej nitky či vlásku na svojej pokožke. Pardon … zabudol som na toho rozkošného Bobika, ktorý v smrteľných kŕčoch plával sústavne okolo lode a zúfalo brechajúc sa snažil vyslobodiť z moci cardového a retardového medveďa.
Celkovú obrazovú a textovú dokumentáciu tohto neúspešného pokusu o rituálnu popravu obidvoch čoskoro uverejním, pretože títo masochisti na záver zreteľne vyjadrili svoju túžbu podstúpiť podobné útrapy aj ďalší raz, a to aj vo vodnom prostredí ktoréhokoľvek skupenstva ;)
untere unterwasserbär Carda.Retarda

Presúvadlá/pozeradlá:
Bryndza album
Cardov album

Hneď prvý deň v Sobotu 15.júla nás čakala pomerne dlhá plavba z Nemeckej do Fort Geronimo. (Splav Hrona Dronte,1 a 2. Na mape sú vyznačené zaujímavé body a tiež miesta kde treba zvýšiť opatrnosť, mierne pereje.
Druhý deň v Nedeľu 16.Júla sme splavili už len úsek z Fort Geronimo do Zvolena.(Splav Hrona 3).Open in new window Ak sa chystáte splavovať Hron, možno vám pomôže jednoduchá mapa s vyznačením zaujímavých a nebezpečných úsekov.

Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Create a PDF from the article
The comments are owned by the poster. We aren't responsible for their content.