Hlavné menu
Správy
Cykloturistika : 2017.08.26.Cyklo Viedeň
Posted by Pavel on 27-08-2017 22:00:00 (577 reads) News by the same author

Po dlhodobom náročnom plánovaní sa nakoniec 26.8.2017 uskutočnila cyklo túra do Viedne. V takmer kompletnej zostave (len Diego mal náhradníka - Dodovho brata Paľka z Tŕnia): hlavný senior náčelník Dodo.Kardiak, nižší stredný náčelník Pali.Bryndza, vyšší pivoslávny dôstojník Volodja, lord Winston Zolibáči, nižší pivoslávny zjetý medveď v zálohe Jarda.Carda.Retarda a napokon medvedík Uško Jožin z Bažin - títo všetci vyrazili svorne o 10:00 od mosta Čuka Norisa v DNV. Celkom teda 6+1 Cibulkových medveďov, odhodlaných sa popasovať s nástrahami šotolinovej cesty popri kanáli pretínajúcom Moravské pole, ktoré podobný útok zažilo len počas napoleonských bitiek pri Wagrame. Bojové podmienky však boli takmer dokonalé: slnečno a neznesiteľná páľava atakujúca 34°C si vyžiadali hneď po 15km prvú odpadlícku obeť v podobe Paľa Gotzmanna, ktorý bol eskortovaný bratom a Zolimacom do rakúskeho Leopoldova na stanicu (nie policajnú ani väzenskú, ale železničnú).

Rovnakému zhromaždisku dal prednosť o 10 km neskôr aj Zoli Winston Chesterfield, u ktorého horúčava vybudila zriedkavú formu maďarskej arytmie, ku cti mu slúži však fakt, že utajeným a nedokumentovaným spôsobom nabehal viac kilometrov, než zvyšné medvede, ku ktorým nakoniec prisadol do rovnakého vlaku a rovnakého vozňa. Aj ostatné medvede trpeli pekelnýmmi podmienkami, vhodnými skôr pre vodné športy než pre cyklistiku. Depivovaní jedinci Pali a Volodja začali trpieť závratmi a zodrali si pri tom kolená, slobodník Jožin zodral svoj päťročný muzeálny plášť a najvyšší medvedí náčelník Dodoslav bol už takisto nútený upustiť od tradičného Wienerschnitzel von Nikita. Vo vražednom priemernom tempe 16 km/h medvede nakoniec dobyli novú habsburskú stanicu o šiestej hodine večernej, aby stihli motoráčik s odchodom 18:16, do ktorého v rakúskom Leopoldove pristúpil Zolimacík.Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Create a PDF from the article
The comments are owned by the poster. We aren't responsible for their content.

Poster Thread
Diego
Posted: 2017/9/13 9:27  Updated: 2017/9/13 9:27
Webmaster
Joined: 2009/2/23
From:
Posts: 2701
 Re: 2017.08.26.Cyklo Viedeň
Chválim autora za príspevok a vylíčenie útrap lenivých medveďov na ceste za winerschnicel. Vidím že nikto nereguloval pitný pivný režim, a takto ste skončili skoro dehydrovaní. Ale koniec dobrý, všetko dobre.