Hlavné menu
Správy
Lyžovanie : Lazy Bears na Salamandra resort 5.-7.2.2018
Posted by Vlado on 07-02-2018 17:50:00 (290 reads) News by the same author

Po dvojnásobnom odklade termínu nástupu, konečne náčelník von Dodovitz 5.2.2018 pískol a išlo sa na Salamander pri Banskej Štiavnici. Ubytovanie bolo zaistené v penzióne Nostalgia. Vybavenie penziónu bolo tzv. muzeálne, vzhľadom na vystavené artefakty a ubytko za 30 nervov pre dve persóny. Ani náčelník nebol spokojný. Skôr by názov penziónu mal byť Depresia. Prespali sme celkom bez rušivých vplyvov ako sú potkany, studená voda, netesné okna, vlezlá stará upratovačka alebo nefunkčné TV. Prvý deň sme sa stretli s našim barom Zolim a jeho bandou v podniku Divná pani. Na večeru som išiel do reštaurácie ERB. Tu sme v knihe návštev objavili náš zápis z 5.2.2011. To mi však nepomohlo pri platení účtu.
Prvý deň na svahu bol tzv. filmovací a určený výhradne pre mádia. Ako obyčajne bola prítomná iba súkromná TV Snow Gottzmann.Modrá obloha, sneh technický, -3 stupne, mierny severný vietor. Na svahu už na nás čakal von Pavlovitz s BB. Pre mňa to už nebol úvod do sezóny lebo som začiatkom decembra ryl svahy Stubai rezortu in Osterreich.

Nedá sa porovnať lyžovačka v 3 km a 0,6 km nadmorskej výšky. Na večeri sme boli na Pizzi u Svätej Barbory. Vďaka náčelníkovej komunikačnej schopnosti dokázal presvedčiť Oberkellnerku o našej vernosti Svätej Barborke, a tak sme obdŕžali zákaznícku kartu na všetky pizze za jednotnú cenu 3,50 Eur, hoci niektoré stáli aj 7,00 Eur.
Druhý deň už nebol filmovací. A tak všetky dokumentačné média boli náčelníkom súkromnej TV Snow, zakázané, lebo nepriateľská propaganda nespí. Po miernom nasnežení bolo šmýkanie jemnejšie. Na sedačke sme stretli emeritného pána učiteľa s kardiostimulátorom, ktorý bol od nás ešte o 15 rokov starší. A musím povedať, že lyžoval tak dobre ako náčelník. Tretí deň sme to zabalili. Počasie sa pokazilo. Cesta bola zasnežená a tak sa predĺžila aj vďaka nehode na D1. Zapísal von Gragorovitz.

Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Create a PDF from the article
The comments are owned by the poster. We aren't responsible for their content.

Poster Thread
Diego
Posted: 2018/2/13 8:26  Updated: 2018/2/13 8:29
Webmaster
Joined: 2009/2/23
From:
Posts: 2599
 Re: Lazy Bears na Salamandra resort 5.-7.2.2018
Ako hovorí Jožino, také azúro ako je na Dolomitoch na Slovaki len ťažko nájdeš. Ale z doslechu a vlastných skúsenosti v Stredu a štvrtok som bol vo Veľkej Lomnici, som zistil, že v Tatrách bolo od Štvrtka takmer Italianske azúro. Najmä na Štrbskom plese a na Lomnickom sedle.