Hlavné menu
Správy
Cykloturistika : Kráľová Studňa
Posted by Diego on 01-08-2018 11:30:00 (989 reads) News by the same author


V Piatok poobede 3.8.2018 okolo 15:30 hod. sme konečne vyrazili do Banskej Bystrice. Pohodlne sme došli o 18:00 hod. do penziónu Olimpia, kde nás už čakal Palči. Tu sme si dali ľahkú večeru a vybrali sme sa obzrieť neďaleké krčmy Radvane. Druhý deň ráno sme sa autami vyviezli na Malý Šturec a odtiaľ sme pomaly šľapali po červenej značke smer na rázcestie pod Krásnym kopcom. Pekný zjazd po dlhšom stúpaní lákal a tak som zakufroval a spamätal som sa až na križovatke červeej a zelenej značky. Odtiaľ sme sa opäť štverali až po Košarisko. Keď sme ale zbadali červenú značku od Košariska, boli sme celkom radi, že sme nemuseli niesť bicykle na chrbte. Koniec koncov sme sa potom s Palčim vracali po červenej značke a teda aj po tom padáku. Na horský hotel Kráľová Studňa sme dorazili niečo po 12:20 hod. Konečne sme sa trocha natiahli a dali sme si nejaké to pivko Staiger a kapustnicu. Po krátkom odpočinku sme ešte vyšľapli k pamätníku partizánov okolo symbolického cintorína. Pekné výhľady nám boli odmenou za trochu toho potu.

Zjazd sme volili dvoma cestami. Ja s Palčim sme sa vracali po červenej na Passo Malý Šturec. Jarda, Jožin a Zolike sa vracali po žltej značke smerom do Dolného Harmanca, kde sme ich naložili na auta. Šťastne sme okolo 17:00 hod. dorazili na penzión. Čo s načatým večerom? V Banskej Bystrici našťastie boli slávnosti piva. Zašli sme teda na večeru na námestie a ochutnali sme niekoľko druhov piva. Pekná atmosféra na preplnenom námestí.

V Nedeľu ráno sa obloha zatiahla a keď sme dorazili na Lodenicu na Mlynčoku, už aj výdatne pršalo. Chvíľu sme čakali ale nakoniec sme to vzdali. Zvolili sme náhradný program a šli sme sa vykúpať na termálne kúpalisko v Kováčovej. Dobrá akcia, keďže nakoniec sa okolo obeda aj slniečko ukázalo. Po obede na Salaši sme ešte skočili k priehrade Moťová pri Zvolene na Aqua beach Orlik. Tu sme si zahrali beach volejbal. Nakoniec to bol vydarený víkend. Cyklistika, turistika po Bystrici, plávanie na Kováčovej a na záver beach volejbal. Cesta domov do Bratislavy síce bola plna búrok ale šťastlivo sme dorazili.

Tracker STRAVA:
https://www.strava.com/activities/1749 ... 4e9?hl=en-US&v=1533393772

v 3D cez tracker Relive:
https://www.relive.cc/view/1749149675

a pre nedočkavcov zopár foto zo Zoner databazy:
https://www.zonerama.com/Pavloveakcie/Album/4523646

Túra z Hikeplannera
zobraziť na mape
Po červenej značke z horského hotela Kráľová studňa do Dolného Harmanca

Túra z Hikeplannera
zobraziť na mape
Po žltej značke z horského hotela Kráľová studňa do Dolného Harmanca dole Bystrickou dolinou.


Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Create a PDF from the article
The comments are owned by the poster. We aren't responsible for their content.