Hlavné menu
Správy
Lyžovanie : Dolomity 2012
Posted by Diego on 30-01-2012 11:30:00 (1174 reads) News by the same author

Z Bratislavy sme vyrazili po menších problémoch až okolo 16:00 hod. Takmer celú cestu padal sneh a miestami sa miešal s drobným dažďom. Aj napriek dvom navigáciam sme trochu zakufrovali, a tak sme do La Valle, Wengen došli niečo pred polnocou.
V stredu ráno sme sa zobúzali do krásneho slečného ale chladného rána. (-15 stupňov). Naším prvým cieľom bol Kronplatz. Fantastické pohľady na všetky svetové strany a lyžovanie tiež na všetý svetové strany. Krásne sú najmä čierné zjazdovky "Sylvester 4950 m" a "Hernegg 5100 m" dĺhe. Ďalší deň vzhľadom na pomerne nízke teploty ovzdušia sme sa vybrali na slnečné svahy Val Gardeny. Samorzejme že sme skúsili najdlhšiu zjazdovku v Dolomitoch, La longia 10,5 km. V návale eufórie sme trocha podcenili čas na návrat do Corvary a tak sme si na lyžiach užili aj "Nordic ski" paličkovanie. To už lanovky stáli.
Lyžovanie na zjazdovke z Marmolády je skutočným zážitkom. Lanovka tu končí vo výške 3250 na Punta Rocca, odkiaľ je už len čo by skalou dohodil na Marmoládu. Sneh je prachový a zjazdovka nekonečná.
V sobotu pred ochodom domov sme si ešte odskočili na Kronplatz. Práve keď sa nad Kronplatz nahrnulu väčšia oblačnosť, my sme odhádzali domov. Viac fotiek po klinutí na obrázok. Ďalej je zaujímava linka na interaktívne 3d podľady na Kronplatz.

http://www.kronplatz.com/en/ski-region/ski-mountain-kronplatz/

Printer Friendly Page Send this Story to a Friend Create a PDF from the article
The comments are owned by the poster. We aren't responsible for their content.