Hlavné menu
Správy
(1) 2 3 4 ... 10 »
Cykloturistika : 2018_01_Dolomitisuperski
Posted by Diego on 19-02-2018 09:40:00 (11 reads)

Áno Dolomity sú skutočne super lyžiarsky región. A ak Vám ešte aj počasie praje tak je to úplne to naj superski. Týždeň predtým snežilo a snežilo až sme sa obávali, že to hádam taliani ani nestihnú upratať. 26.januára sme s malou dušičkou teda vyrazili na Dolomity. Aké prekvapenie. Cesty boli výborne zjazdné iba čo okolo bolo tak asi meter snehu. Večer sme šťastne dorazili do Pink Alps. V sobotu ráno sa ukázala azúrovo modrá obloha pri teplote tak okolo -2. Tradične sme začali lyžovať na priľahlých svahoch Arabby. Vyviezli sne sa na Porto Vescovo a potom sme si už iba vyberali lepšiu alebo lepšiu zjazdovku. Okolo obeda sme skočili na pivko na Passo Pordoi. Chvíľu sme ešte lyžovali na svahoch Belvedere ale nedalo nám aby sme sa nešli pozrieť na vyhliadku na Sass Pordoi. Vyviezli sme sa kabínkovou lanovkou a bol to skutočne fantastický výhľad. Prešiel som sa po planine až k žľabu odkiaľ sa lyžoval freeride.

Comments?
Lyžovanie : Lazy Bears na Salamandra resort 5.-7.2.2018
Posted by Vlado on 07-02-2018 17:50:00 (22 reads)

Po dvojnásobnom odklade termínu nástupu, konečne náčelník von Dodovitz 5.2.2018 pískol a išlo sa na Salamander pri Banskej Štiavnici. Ubytovanie bolo zaistené v penzióne Nostalgia. Vybavenie penziónu bolo tzv. muzeálne, vzhľadom na vystavené artefakty a ubytko za 30 nervov pre dve persóny. Ani náčelník nebol spokojný. Skôr by názov penziónu mal byť Depresia. Prespali sme celkom bez rušivých vplyvov ako sú potkany, studená voda, netesné okna, vlezlá stará upratovačka alebo nefunkčné TV. Prvý deň sme sa stretli s našim barom Zolim a jeho bandou v podniku Divná pani. Na večeru som išiel do reštaurácie ERB. Tu sme v knihe návštev objavili náš zápis z 5.2.2011. To mi však nepomohlo pri platení účtu.
Prvý deň na svahu bol tzv. filmovací a určený výhradne pre mádia. Ako obyčajne bola prítomná iba súkromná TV Snow Gottzmann.Modrá obloha, sneh technický, -3 stupne, mierny severný vietor. Na svahu už na nás čakal von Pavlovitz s BB. Pre mňa to už nebol úvod do sezóny lebo som začiatkom decembra ryl svahy Stubai rezortu in Osterreich.

Read More... | 2973 bytes more | 1 comment
Lyžovanie : Šachtičky nad BB - 25.01.2018 keď konečne vyšlo slnko
Posted by Pavel on 26-01-2018 08:50:00 (23 reads)

Tohto roku som lyžoval kade-tade, ale ak svieti slnko je dorre asi všade...

https://kamarati.blogspot.sk/

alebo

1Sachticky from vineoa on Vimeo.

Comments?
Lyžovanie : Lyžovanie v daždi
Posted by Diego on 11-01-2018 11:00:00 (42 reads)

Lyžovanie v daždi, nie je nič čo ma dráždi. Takto, by sa poeticky dalo nazvať naše snaženie o lyžovanie v týchto teplých januárových dňoch. Predbežne plánované lyžiarske stretnutie lazy bears na Roháčoch sme museli na poslednú chvíľu presunúť na Vyšnú Bocu. Vyrazili sme v Nedeľu 7.1.2018 presne podľa plánu. Teplota aj na Vyšnej Boci sa šplhala k 10 stupňom. Snehové podmienky na svahu Bačová roveň však boli dobré vzhľadom na pomerne vysokú teplotu ovzdušia a slabučký dážď. Ale keďže sme si "prenajali" svah iba pre nás točili sme akoby zmyslov zbavení. Len okolo obeda sa kde tu po svahu trúsili aj lyžiarske kurzy. Večer prituhlo a v utorok ráno sa dokonca ukázalo aj Dodové povestné azúro. Rozhodli sme sa teda vybehnúť na Čertovicu. Dohodli sme sa s vedúcim že ak nás bude aspoň 8 tak spusti aj vlek na Čertovu svadbu. Aj dolný svah, ktorý bol čerstvo upravený, bol pomerne ľadový. Nechcelo sa mi veru šúchať čierne svahy z Čertovej svadby do biela. Ale čo už potrebovali sme 8 lyžiarov. Prvý zjazd bol veru takmer na zabitie. A naviac som sa netrafil na tú pravú, ešte včera lyžovanú zjazdovku. Freeride svah bol ako štolverk. Ale asi po hodinke sme už lyžovali as svahy z Čertovej svadby. Ja som to dal tak asi 4 krát, ale Jožin tradične lyžoval až do poslednej sekundy predplateného ski pasu, teda asi 10 krát. Aj Jardovi a Ľubke sa celkom lyžiarsky rozbeh páčil. V stredu sme sa zbalili a po obede sme vyrazili smer domov. Jardo s Ľubkou ešte nemali dosť a tak vyrazili okúsiť aj svahy na Tále.

Comments?
Skialpinizmus : Chata Zverovka - Volovec - Plánovaná akcia
Posted by Diego on 29-12-2017 11:00:00 (30 reads)

Rád by som túto sezónu vyšľapal na Vôlovec. Ešte neviem kedy ale ak by bolo vhodné počasie a dostatok snehu chcem byť ready.

Read More... | 869 bytes more | Comments?
Lyžovanie : Lyžiarska sezóna 2017/2018 začala.
Posted by Diego on 11-12-2017 16:20:00 (74 reads)

Takže ako je to, kto bol vlastne prvý na svahu? Komu lazy bears zaplatia jedno veľké pivko? Prvý sa prihlásil Palči Bryndza z hornej zeme z Donoval. Teda zadokumetované video bolo zo 7.12.2017 a už to vyzeralo tak že to Palči vyhral. Veď na Donovaly to nemá až tak ďaleko a Blaváci. A z videa je vidieť že snehu bolo až po kolená. Pre Blavákov tak cca.40 až 50 cm. Ale potom prišlo prekvapenie od Vladimíra z dolnej zeme, ktorý vyrazil do Austrie až na Stubai, a nikomu nič nepovedal. Ale jeho fotka je evidentne z 6.12.2017. Teda ak nebude inák tak Vladinko máš od nás veľké pivko za prvé miesto a Palči malé pivko za druhé miesto.

1. na snehu Vladimír
2. na snehu Palči
3. uvidíme

Read More... | 1557 bytes more | Comments?
Rôzne : 2017_11_24_Výročné zadadnutie Lazy Bears
Posted by Diego on 29-11-2017 14:40:00 (86 reads)

V Piatok 24.11.2017 sa o 19:00 hod. zišlo zdravé jadro lazy bears, teda to, ktoré ešte mohlo, aby zhodnotili akcie v roku 2017, no najmä letné aktivity. Za TOP akciu letnej sezóny 2017 bola vyhlásená akcia "Balaton Tour 2017" Na zasadnutí bol tiež prednesený plán lyžiarskych aktivít v zimnej sezóne 2017/2018. Na zasadaní sa zúčastnil aj delegát z hornej zeme Palči gray bear.

Read More... | 1158 bytes more | Comments?
Turistika : 2017.09.23.-24.Salza
Posted by Joenew on 26-09-2017 17:20:00 (134 reads)

Ako utopiť Dr.Nováka alebo Ešte nie je koniec lenivých vodných medveďov v Rakúsku.
Navzdory neurčitým predpovediam nórskych, rakúskych a slovenských hydrometeorológov a Jožinovmu zhoršenému zdravotnému stavu sme sa vydali obhájiť trpko a mokro vybudovanú česť a slávu lenivých medveďov a vo dvojici Jožin&Carda nasadli do jednej Baraky zdolať po roku nástrahy rakúskeho potôčika menom Salza. Vyštartovali sme 22.09.2017 z domácich brlohov v Bratislave okolo 15:30, aby Jožin pred siedmou hodinou večernou mohol uzrieť pri svetle Cardovej čelovky krásy uzavretej Nothklamm sútesky nad tokom Salzy v dedinke Gams. Odtiaľ je to už len kúsok, slabých 5 km ku kempu v Mooslandl, kde sme našli na 2 noci dočasný brlôžtek celkom inej úrovne, než vlkanovský Fort Geronimo, ktorý medvedíkom poskytol útočisko pri tohtoročnom splave Hrona. Od radosti, že sme v zdraví dorazili, sme takmer dorazili Jožinovu luxusnú jabĺčkovicu a tak ani pred polnocou poriadne nezaregistrovali príchod Sloních a vodníckych kamarátov.

Sobotňajšie ráno privítalo medveďov hmlou a teplotou 12°C a kládlo tak jednu veĺkú otázku, či sa medvede nerozhodnú radšej víkend prespať v teplučku a smrádečku zaprdenej chatky. Avšak Slonia rozhodnosť a vodnícka nadšenosť ich predsa len pobádali skúsiť svoje čerstvé sily pomerať s chladnými vodami Salzy. Opatrný Slon na základe vodostavu, ktorý hlásil nadlimitnú hodnotu 195 cm (40,3 m3/s) zmenil miesto nástupu (oproti minulému ročníku) až za priehradu nad Wildalpen (v blízkosti dedinky Greith). Takže napriek neskorému štartu splavu (asi o 11:30, ktorý komplikovala vo veľkej miere zložitá logistika prepravy, sme sa v nádhernom prostredí horného kaňonu Salzy pod Hochschwabom doplavili po 10,3 km až k začiatku priehrady a k hasičskej stanici vo Weichselbodene okolo druhej popoludní. Nič netušiacich a oslavujúcich hasičov a jégrov sme smädní ozbíjali o dva Puntigamre a hladný Jožin Cardu o bagetu ... tú však neskôr vyvážil Gösserom. Posilnení sme sa ešte podujali vyšliapať na Wasserlochklamm, ktorý Slon zvolil ako nevinné turistické spestrenie (s úmyslom vyčkať na nedeľňajší pokles hladiny). Táto netradičná nevodácka vsuvka dobre preverila medvedie lezecké schopnosti, keď bolo potrebné použiť často všetky štyri laby a siahnuť až na dno svojich síl, lebo prevýšenie 320 m nás čakalo na asi 900 m trasy popri nádherných vodopádoch. Takže únava predsa len nastala a medvedíkom sa podarilo aspoň čiastočne zrelaxovať pri českom pive, grilovanej krkovičke a tuzemáku z Božkova.

Nedeľňajšie ráno sa nápadne podobalo tomu sobotnému, ale medveďov čakala výzva prekonania rekordu vlaňajšieho splavu: asi 60% rovnakej trasy sa pokúsiť preplávať pri zhruba polmetra vyššom vodostave (189 cm ,t.j. 37 m3/s) bez pádu popri povestnej Diegovej skale a cez ZoliCardov skok s neúprosnou fackou. Naloďovali sme sa znovu pomerne neskoro o štvrť na dvanásť vo Fachwerku a plávali 19,6 km až k priehrade pri sútoku Salzy s Enssou. A neuveriteľné sa stalo skutočnosťou ... aj napriek zúfalej Cardovej snahe vyhodiť háčika Jožina z jeho sedanky v Barake, navzdory najvyššiemu Sloniemu rozkazu si pred ťažkým úsekom pod Schodami pokľaknúť ... Jožinov Superfestigeneoprenkleber účinkoval dokonale. Okolo pol štvtej sme splav ukončili síce s mokrými kožúškami, ale len od všadeprítomnych vlniek. Takže k Saganovmu trojnásobnému rekordu majstra sveta môžme aj neskromne pripočítať medvedí rekord bezplaveckého splavu krásneho toku Salzy.

Read More... | 6221 bytes more | Comments?
Cykloturistika : 2017.08.28.-29.Buschberg
Posted by Joenew on 06-09-2017 14:20:00 (127 reads)

69.výročie SNP sme oslávili dvojdňovou cykloakciou na okupantskom území. Našim cieľom sa stal doposiaľ nami nepokorený kopček Buschberg (490 m), ktorý je najvyšším vrcholom predalpského pohoria Leiser Berge v dolnorakúskej oblasti nazývanej Weinviertel. Ubytovanie sme mali zabezpečené na najnižšie položenej chate Alpenvereinu, ktorá sa nachádza len 100 metrov od a 10 metrov pod vrcholom. Začínali sme v Devínskej Novej Vsi pod mostom Čuka (Geka) Norissa a na druhý deň sme sa vrátili na rodnú hruď do Moravského Zjetého Jána v ZSSR (Záhorácká Samostatná a Sebjestační Republika), a do domácich brlohov sa potom už nechali odviezť Záhoráckou strelou raketovou (ŽSR). Bolo nás celkom deväť účastníkov tohto zájazdu, tri lenivé medvede (Zoli, Carda a Jožin) spolu so šiestimi štarťákmi. Prešli sme celkovo asi 155 km (80 km + 75 km). Skupinka lenivých medveďov na záver nelenila a zdolala ďalší hraničný trojštátny bod, tentoraz medzi SK-CZ-AT (vlastne lenila, pretože im k tomuto zážitku postačil iba záhorácky breh rieky Moravy).

Read More... | 4088 bytes more | 2 comments
Sailing : Sailing_2017
Posted by Diego on 28-08-2017 11:10:00 (89 reads)

V sobotu ráno 19.8.2017 sme vyrazili smer Chorvátsko. Kedže sme sa vydali cestou cez Maďarsko, hneď za Rajkou sme zablúdili a tak sa nám cesta značne predĺžila. Ale aspoň sme sa vyhli kolonám áut pred Zagrebom. Okolo 17:00 hod. sme konečne dorazili do maríny v Sukošane. Prebrali sme yachtu Bavaria 40s a oslávili sme nalodenie. Marína v Sukošane je krásna, ale na uvazoch od "Angelina Yachtcharer" bolo trocha tesno. V nedeľu pomerne dosť fúkalo, ale nakoniec sme sa z maríny, bez väčších problémov, vydali na more. Kedže vietor bol priaznivý a fúkalo tak okolo 25 kn, vydali sme sa na plachtách smerom na marínu Kukjica-Ugljan. Viac menej sme sa držali v dobrom vetre a tak sme doplachtili až k otoku Osliak. Po otočke sme zamierili na Zadar, a potom späť na Kukljicu a pomaly návrat do maríny Sukošan. Na mólo sme sa dostali hneď na druhý pokus napriek pomerne silnému bočnému vetru, ale úspešne. Ďalší deň sme zamierili do maríny Vodice. Výstrahy na silný vietor sa potvrdili, takže miestami sme plachtili už len na refovanú hlavnú plachtu. Do maríny sme dorazili pomerne skoro a ešte dobre, že sme mali rezervované statie. Pri silnom vetre a yachtach nahustených vedľa seba to bola celkom fuška zaparkovať. Aj tak sa nám podarilo dostať sa kýlom medzi dva múringy, takže nám musela obsluha maríny pomôcť silným dingáčom odtlačiť loď. Potom sme už len pozerali ako sa trápili ostatné yachty. Ale samozrejme sme im pomohli aspoň odraziť od móla či podržať fendre. Vietor neutíchal ani nasledujúci deň. Naša plavba smerovala do zálivu Grebaštica. Predpokladali sme, že tam niekde hodíme kotvu a nejakú tu chvíľu pokecáme s kamarátmi v nejakej konobe. Žiaľ siný vietor nám to nedovolil. Videli sme síce nejaké yachty kotviť, ale zlovestné veterné elektrárne na kopci neveštili priaznivé podmienky. Otočili sme to, a len čo sme vyplávali zo zálivu na otvorené more vysoké vlny a silný vietor z protismeru nám dali nejakú tu zábavu. Rýchlo sme však odplávali do závetria Šibenského kanálu, aby sme nakoniec prirazili k mestskému mólu v Šibeniku. V stredu ráno sme sa zobudili do krásneho slnečného dňa. Vietor už nebol taký silný, a tak sme sa rozhodli trénovať pristávací manéver cúvaním na voľné mólo v Uvala Minerska bay. Mimo iné sa tam dalo aj krásne kúpať. Potom sme trocha plachtili, ale bolo to len niečo okolo 5 kn a tak sme zbalili plachty niekde za otokom Zmajan a podvečer sme zakotvili na bojke v zátoke otoku Kakan pi gril bare BABALU. Dobro jedlo z grilu, dobro hladne pice a západ slnka vytváral neopakovateľnú atmosféru. Veď aj ostatné konoby majú názvy ako "Sedmo nebo" či "Paradiso". Nasledujúci deň, už hneď zrána slnko pálilo ako čert. Takmer bezvetrie nás nútilo plávať na motore, a tak sme si našli krásny záliv na kúpanie a sladké leňošenie. Na večer sme opäť zakotvili v matíne Žut. Pekná , nová marína, ale príšrne drahá. Teda nie za kotvenie ale reštaurácie a nakoniec aj obchodíky sú tak trochu predražené. Ale ryba v Konobe Sandra, bola excelentná, aj keď ta obsluha, no povedzme nič moc. Ani sme sa nenazdali a bol tu Piatok. Trasu z ostrova Žut, sme smerovali cez ostrov Pašman, zátoka Landin. Žiaľ jedinú reštauráciu, v inak krásnom zálive otvárali až od 14:00 hod. a tak dĺho, sa nám už nechcelo čakať. Okúpali sme sa a vyrazili sme proti miernemu vetru späť do domovskej maríny v Sokošane. Pred nami yachty, za nami yachty, a až potom sme si uvedomili, že sa všetci vracajú domov. Pôvodne sme chceli v maríne Sukošan ešte dotankovať, ale nával na čerpačku bol nad naše sily. A dobre sme urobili. Aj približovanie sa na móla a samotné parkovanie bola sranda na ktorej sa dalo celkom pekne zasmiať. Večer sme už boli natlačení, aj ja jaj, jedna yachta na druhej, oddelené len fendrami. Napriek tomu sme hneď ráno pohodlne vyplávali, natankovali a vrátili sa späť na pôvodné miesto. Bravo Star Fabian.
Naplávané celkom 170 nm.
Yacht Bavaria 40s, Angelinacharter, Star Fabian. Sukošan

Read More... | 4971 bytes more | Comments?
Cykloturistika : 2017.08.26.Cyklo Viedeň
Posted by Pavel on 27-08-2017 22:00:00 (90 reads)

Po dlhodobom náročnom plánovaní sa nakoniec 26.8.2017 uskutočnila cyklo túra do Viedne. V takmer kompletnej zostave (len Diego mal náhradníka - Dodovho brata Paľka z Tŕnia): hlavný senior náčelník Dodo.Kardiak, nižší stredný náčelník Pali.Bryndza, vyšší pivoslávny dôstojník Volodja, lord Winston Zolibáči, nižší pivoslávny zjetý medveď v zálohe Jarda.Carda.Retarda a napokon medvedík Uško Jožin z Bažin - títo všetci vyrazili svorne o 10:00 od mosta Čuka Norisa v DNV. Celkom teda 6+1 Cibulkových medveďov, odhodlaných sa popasovať s nástrahami šotolinovej cesty popri kanáli pretínajúcom Moravské pole, ktoré podobný útok zažilo len počas napoleonských bitiek pri Wagrame. Bojové podmienky však boli takmer dokonalé: slnečno a neznesiteľná páľava atakujúca 34°C si vyžiadali hneď po 15km prvú odpadlícku obeť v podobe Paľa Gotzmanna, ktorý bol eskortovaný bratom a Zolimacom do rakúskeho Leopoldova na stanicu (nie policajnú ani väzenskú, ale železničnú).

Read More... | 3589 bytes more | 1 comment
Turistika : Sajling dawn d´Hron
Posted by Dedo on 14-07-2017 12:50:00 (148 reads)

Ako najbezočivejší pirátsky zlosyn som sa po pregrcanej noci a so zvyškovými 9‰ krvi v Travarici vybral na najdivokejší tok, na ktorí skúsení a ostrieľaní morskí vlci si radšej do batožiny pribalili aj korčule, lebo sa práve v tú osudnú sobotu spikli všetky prírodné živly, popreli všetky fyzikálne zákony a vytvorili tak na takejto inak pokojnej oáze slastného odpočinku podmienky nezlučiteľné so životom. Ale nakoľko moja myseľ bola dostatočne otupená kombináciou rôznych typov odpornej korhelice a iných toxických látok, odvážil som sa vkročiť do mrazivých vôd Hrona v miestach, ktoré už počas hrdinného Slovenského Národného povstania zočili mnoho ľudských pochabostí. A na tento nerozumný a absolútne neospravedlniteľný krok som do najvratkejšieho a najderavejšieho plavidla, ktoré nenásytní obchodníci s ľudským mäsom používajú na likvidáciu migrujúcich zúfalcov z Afriky a Blízkeho východu zákerne pripútal nevinnú devu a jej najmilšieho štvornohého miláčika, veľmi dobre si uvedomujúc, aký panicky strach v nich vyvoláva čo i len pohľad na vodu.

Read More... | 3725 bytes more | Comments?
Cykloturistika : BALATON - 2017 S LAZY BEARS
Posted by Pavel on 12-06-2017 17:20:00 (144 reads)

Konečne prišiel ten dlho očakávaný deň a my sme mohli v plnom počte vyraziť na top akciu tejto sezóny "Balatón lago cyklo tour 2017". Vo štvrtok 8.6.2017 sme sa stretli na Mierovej ulici v Bratislave. Naložili sme všetky bykes na auta a vyrazili sme smer Balatonalmádi. V Yacht kempingu sme za mierny poplatok zaparkovali auta a ďalej sme už šľapali na bicykloch. Naším cieľom bolo dostať sa do Siófoku, kde sme mali zaistené ubytovanie. Na prvú zastávku s ľahkým občerstvením, halásle a sor, sme sa zastavili v Balatonfuzlo. Nasledoval Balatonvilagos a po necelých 4 hodinách sme boli v Siófoku. Za výdatnej pomoci GPS navigácie sme nakoniec úspešne našli aj náš apartmán. Keďže sme mali trocha času niektorí sa vybrali na prehliadku mesta a poniektorí iní si išli schladiť prepotené tela do Balatonu. To bol teda zážitok. Prekvapilo ma, že Balaton má piesčité dno ale aj to, že cca. po 100 m od brehu sme mali vodu tak akurát po krk.(1.5m). Navečerali sme sa v "Calypso Restaurant" s výhľadom na Balaton a večer sme ešte na apartmáne koštovali lokálne krabicové víno "FEIND" s domácim Šanim.

Read More... | 3709 bytes more | Comments?
Cykloturistika : 2017_Giro Italia
Posted by Joenew on 31-05-2017 10:20:00 (150 reads)

Caute Macici,pozdravy z Itálie zasiela aj druhý účastník Gira Il Prosecco. Došli sme teda celí, zdraví a poučení, hlavne tým, čo to znamená cyklovať v kopcoch tri dni za sebou. Pekna krajina, super počasie (čo Vám určíte zdokumentuje zopár priložených fotos). Prvý deň sme to asi trochu prehnali. Dali sme 46 km s prevýšením podla mojho odhadu asi 700-800 metrov. Presnejšie to zistíme ked si nainštalujeme v mobile aplikáciu Strava, do ktorej keď natlačíme prejdené miesta, možno nám ukáže koľko sme v skutočnosti prevýšili a dá nám to aj presný profil trate. Najvyšší bod prveho dňa bol passo San Boldo - 709 mnm. Odmenou po trápení sa do passa bol pekný 6 km zjazd, počas ktorého sme dosahovali maximálky okolo 55 km/h.
Druhy deň sa na našej trojici Jardo, Naresh a Jožin ukázali nenatrénované kilometre na bikoch v horskom teréne. Plán bol dostať sa čo najvyššie na cieľový kopec 19. etapy Giro d' Italia, Piancavallo (1290 mnm). Zdatná trojka italian orsi ho bez väčších problemov zdolala a sledovala finish pretekov v cieli.

Read More... | 3070 bytes more | Comments?
Cykloturistika : 2017.05.14.Morava
Posted by Dodo on 25-05-2017 14:00:00 (114 reads)

Keďže Dodo ešťe nič nenapísal o akcií Morava 2017 tak aspoň nejaké fotky z akcie.

Comments?
(1) 2 3 4 ... 10 »