Hlavné menu
Správy
(1) 2 »
Turistika : 2017.09.23.-24.Salza
Posted by Joenew on 26-09-2017 17:20:00 (242 reads)

Ako utopiť Dr.Nováka alebo Ešte nie je koniec lenivých vodných medveďov v Rakúsku.
Navzdory neurčitým predpovediam nórskych, rakúskych a slovenských hydrometeorológov a Jožinovmu zhoršenému zdravotnému stavu sme sa vydali obhájiť trpko a mokro vybudovanú česť a slávu lenivých medveďov a vo dvojici Jožin&Carda nasadli do jednej Baraky zdolať po roku nástrahy rakúskeho potôčika menom Salza. Vyštartovali sme 22.09.2017 z domácich brlohov v Bratislave okolo 15:30, aby Jožin pred siedmou hodinou večernou mohol uzrieť pri svetle Cardovej čelovky krásy uzavretej Nothklamm sútesky nad tokom Salzy v dedinke Gams. Odtiaľ je to už len kúsok, slabých 5 km ku kempu v Mooslandl, kde sme našli na 2 noci dočasný brlôžtek celkom inej úrovne, než vlkanovský Fort Geronimo, ktorý medvedíkom poskytol útočisko pri tohtoročnom splave Hrona. Od radosti, že sme v zdraví dorazili, sme takmer dorazili Jožinovu luxusnú jabĺčkovicu a tak ani pred polnocou poriadne nezaregistrovali príchod Sloních a vodníckych kamarátov.

Sobotňajšie ráno privítalo medveďov hmlou a teplotou 12°C a kládlo tak jednu veĺkú otázku, či sa medvede nerozhodnú radšej víkend prespať v teplučku a smrádečku zaprdenej chatky. Avšak Slonia rozhodnosť a vodnícka nadšenosť ich predsa len pobádali skúsiť svoje čerstvé sily pomerať s chladnými vodami Salzy. Opatrný Slon na základe vodostavu, ktorý hlásil nadlimitnú hodnotu 195 cm (40,3 m3/s) zmenil miesto nástupu (oproti minulému ročníku) až za priehradu nad Wildalpen (v blízkosti dedinky Greith). Takže napriek neskorému štartu splavu (asi o 11:30, ktorý komplikovala vo veľkej miere zložitá logistika prepravy, sme sa v nádhernom prostredí horného kaňonu Salzy pod Hochschwabom doplavili po 10,3 km až k začiatku priehrady a k hasičskej stanici vo Weichselbodene okolo druhej popoludní. Nič netušiacich a oslavujúcich hasičov a jégrov sme smädní ozbíjali o dva Puntigamre a hladný Jožin Cardu o bagetu ... tú však neskôr vyvážil Gösserom. Posilnení sme sa ešte podujali vyšliapať na Wasserlochklamm, ktorý Slon zvolil ako nevinné turistické spestrenie (s úmyslom vyčkať na nedeľňajší pokles hladiny). Táto netradičná nevodácka vsuvka dobre preverila medvedie lezecké schopnosti, keď bolo potrebné použiť často všetky štyri laby a siahnuť až na dno svojich síl, lebo prevýšenie 320 m nás čakalo na asi 900 m trasy popri nádherných vodopádoch. Takže únava predsa len nastala a medvedíkom sa podarilo aspoň čiastočne zrelaxovať pri českom pive, grilovanej krkovičke a tuzemáku z Božkova.

Nedeľňajšie ráno sa nápadne podobalo tomu sobotnému, ale medveďov čakala výzva prekonania rekordu vlaňajšieho splavu: asi 60% rovnakej trasy sa pokúsiť preplávať pri zhruba polmetra vyššom vodostave (189 cm ,t.j. 37 m3/s) bez pádu popri povestnej Diegovej skale a cez ZoliCardov skok s neúprosnou fackou. Naloďovali sme sa znovu pomerne neskoro o štvrť na dvanásť vo Fachwerku a plávali 19,6 km až k priehrade pri sútoku Salzy s Enssou. A neuveriteľné sa stalo skutočnosťou ... aj napriek zúfalej Cardovej snahe vyhodiť háčika Jožina z jeho sedanky v Barake, navzdory najvyššiemu Sloniemu rozkazu si pred ťažkým úsekom pod Schodami pokľaknúť ... Jožinov Superfestigeneoprenkleber účinkoval dokonale. Okolo pol štvtej sme splav ukončili síce s mokrými kožúškami, ale len od všadeprítomnych vlniek. Takže k Saganovmu trojnásobnému rekordu majstra sveta môžme aj neskromne pripočítať medvedí rekord bezplaveckého splavu krásneho toku Salzy.

Read More... | 6221 bytes more | Comments?
Turistika : Sajling dawn d´Hron
Posted by Dedo on 14-07-2017 12:50:00 (297 reads)

Ako najbezočivejší pirátsky zlosyn som sa po pregrcanej noci a so zvyškovými 9‰ krvi v Travarici vybral na najdivokejší tok, na ktorí skúsení a ostrieľaní morskí vlci si radšej do batožiny pribalili aj korčule, lebo sa práve v tú osudnú sobotu spikli všetky prírodné živly, popreli všetky fyzikálne zákony a vytvorili tak na takejto inak pokojnej oáze slastného odpočinku podmienky nezlučiteľné so životom. Ale nakoľko moja myseľ bola dostatočne otupená kombináciou rôznych typov odpornej korhelice a iných toxických látok, odvážil som sa vkročiť do mrazivých vôd Hrona v miestach, ktoré už počas hrdinného Slovenského Národného povstania zočili mnoho ľudských pochabostí. A na tento nerozumný a absolútne neospravedlniteľný krok som do najvratkejšieho a najderavejšieho plavidla, ktoré nenásytní obchodníci s ľudským mäsom používajú na likvidáciu migrujúcich zúfalcov z Afriky a Blízkeho východu zákerne pripútal nevinnú devu a jej najmilšieho štvornohého miláčika, veľmi dobre si uvedomujúc, aký panicky strach v nich vyvoláva čo i len pohľad na vodu.

Read More... | 3725 bytes more | Comments?
Turistika : 2016.09.10 Salza
Posted by Diego on 31-08-2016 09:00:00 (631 reads)

Na pomerne dĺho plánovanú akciu na rieku Salza v Rakúskych Alpách sme nakoniec vyrazili z Bratislavy v piatok 09.09.2016 o 14:00 hod. po necelých 300km, sme sa ešte zastavili v Gams bei Hieflau aby sme si pozreli Nothklamm. Zaujímavý je najmä mlyn na výrobu gulí "Steinkugelmuhle". A večer sme už grilovali v kempe "Mooswirt". Janka, Zoli a Jarda ešte počkali na skupinu z ČR, krorí dorazili do kempu až po 23:00 hod. Ráno sme sa zobudili do krásneho slnečného rána. Odviezli sme sa na štart splavu rieky Salza. Nafúkali sme baraky, obliekli sme neoprény, nafasovali sme prilby a po krátkej inštruktáži sme vyrazili. Splav sme začínali niekde pri Reiterreith(je to prvé nástupné miesto za Wildalpenom,). Prvé tažšie úseky, kde sme sa vykúpali po prvý krát, boli na slalomke vo Wildalpene (Campingplatz Wildalpen). Prvú prestávku sme si dali okolo obeda na Fachwerk (sútok Salzy s Lassingom). Tu sme si pretiahli stuhnuté svalstvo, trochu sme popresušovali zmoknuté oblečenie a svorne v medvedej svorke sme sa podelili o jedno Salzou chladené pivko.

Read More... | 4739 bytes more | 1 comment
Turistika : Splav Malého Dunaja
Posted by Diego on 22-08-2016 10:00:00 (327 reads)

Potrebovali sme trocha natrénovať na Salzu a tiež pozdvihnúť si sebavedomie vodáka na rýchlu vodu. V Piatok sme to doplánovali a v Sobotu 20.Augusta leta pane 2016 ráno o 10:00 hod. sme prišli do Tomášova okúsiť tentokrát mútne vody Malého Dunaja. Ani som neveril že len pár km od rušného mesta Bratislava existuje niečo také krásne a divoké ako je Malý Dunaj so všetkými jeho zakutiami. V Tomášove, za mostom na Novú Dedinku sme trpezlivo čakali na lode. O 11:30 sme konečne vyrazili. Tentokrát sme zvolili plastové kanoe Vydra v kuloároch vodákov zvane tiež Tydra. Nebudeme predsa kanoe vykať. Vedúce kanoe obsadili Janka a Jarda, dvojku viedli J&J a tretiu loď obsadili plavčíci Lienka a Matej. Spustili sme lode na vodu a svižne pomaly sme vyrazili dolu po Dunaji. To sme ešte netušili, že najbližšia občerstvovacia stanica bude až v Eliášovciach, čo je tak za 3 a pol hodiny. Ešte šťastie, že po Malom Dunaji plávali aj lode s občerstvením, o ktoré sa, boli ochotní švárni chlapci podeliť. Aj takto im dodatočne ďakujeme, že zmočili naše smädné krky. Prvú zastávku sme teda absolvovali niekde v neznámom teréne, kde sme pojedli Lienkine zásoby zdravej výživy a zapili sme to dúškom čistej vody a nejakej slivovice.

Read More... | 2692 bytes more | Comments?
Turistika : Vodácky víkend na Dunajci a Hornade.
Posted by Diego on 01-08-2016 08:00:00 (438 reads)

Prvá skupina vyrážala na vodácky víkend už v Piatok 29.7.2016 ráno, tak aby pripravila pôdu pre tých čo museli ešte pracovať. Na penzión Roal v Spišskej Starej Vsi sme dorazili neskoro večer. Našťastie kamaráti už zakúrili a ugrilovali nejaké klobásky. Mńam mňam. Skoro ráno po perfektných raňajkách sme vyrazili na Dunajec. Rozložili sme sa neďaleko Lysej nad Dunajcom. Nafúkali sme gumáky zvané Baraka, a začala príprava na prvé spustenie na divokú vodu Dunajca. Prvý to išiel skúsiť maco Carda na naozajstnom plastovom kajaku. Dodo vytiahol foťák, aby zdokumentoval túto vzácnu chvíľu. No keď Carda začal robiť prvého polovičného eskimaka, srandy bolo aj aj jaj až dosť. Nevedeli sme ako ďalej ale Jarda Carda si plnil svoj detský sen, takže poďme ho na vodu. Asi po 100m sa však chcel zbaviť tela a aj kajaku. Vylovili sme kajak a Cardu a oboch sme naložili na zostávajúce tri baraky. Na hornom toku Dunajca sme si nacvičili pristávanie v protiprúde či vo vracaku. Teda, nie že by sme boli predtým pili, ale vracak je vlastne kľudnejšia hladina mimo hlavnej prúdnice. Prvú zastávku sme absolvovali pred zrakmi početného diváckeho publika v prístavisku Červený Kameň.

Read More... | 6696 bytes more | 1 comment
Turistika : Splav Hrona
Posted by Diego on 15-06-2015 08:20:00 (455 reads)

Poetický víkend začínal grilovačkou u Paliho, pokračoval splavom Hrona a cyklotúrou z Donoval až do Banskej Bystrice. V Piatok 12.júla, poobede sme nahodili bajky na strechu bojového motorizovaného vozidla (BMV) a po necelých dvoch hodinách sme už hniezdili v Paliho vigvame vo Zvolene. Ešte sme doplnili zásoby vína a posedenie s grilovačkou pokračovalo do neskorých nočných hodín. V sobotu ráno sme teda vyrazili do Port Majo (Lodenica na Mlynčoku), aby sme tam začali našu plavbu dole Hronom. Teda plavbu sme začínali trocha vyššie až z Lodenice pri Nemeckej, ale práve tu v Lodenici na Mlynčoku sme mali dohodnuté požičanie člna Colorado. Autom sme sa vyviezli teda až na Lodenicu pri Nemeckej, vytiahli sme naše Colorado, vyfasovali sme vesla a mantel a hurá na vodu. Už z brehu sme pozorovali druhé plavidla ako sa šikovne vyhýbajú plytčinám a obratne manévrujú pomedzi balvanamy.

Read More... | 1554 bytes more | Comments?
Turistika : Zdolali sme Skriniarky
Posted by Diego on 17-06-2013 08:30:00 (779 reads)

V Piatok 14.7.2013 sme sa konečne v plmom počte stretli na Šindľovci, v Roháčoch. Otvorili sme fľašu Tatranského čaju a naplánovali sme konečný smer našej túry cez Skriniarky. Ak by bol Palči ako inokedy postavil na stôl ešte fľašu Slivovice, ej veru by sa po nej len zaprášilo. Vedeli sme že nás ráno čaká dlha túra a tak chcel každy byť fit. Zvolili sme variantu výstupu do Banikovského sedla cez Adamcuľu okolo Rohačského vodopádu. Trocha sme zaváhali keď sme za Rohačským vodopádom zazreli ceduľu, s uzáverou chodníkov pre ochranu prírody, vrátane 15.7.2013. Tažké tmave mraky nad Banikovom neveštili tiež nič dobré. Ale ako hovoria bratia česi, keď som to už tak dávno naplánoval a keď už som tu, tož hybaj hore. Po pomerne zdĺhavom výstupe do Banikovského sedla, výstup na Pachoľa bol už naopak rýchly. Z vrcholu Pachoľaťa už bolo konečne vidieť celý hrabeň Skriniarok. Ani by som nepovedal, že aj zostup z Pachoľaťa do sedielka pred výstupom na Spálenú bude dramatický.

Read More... | 2832 bytes more | Comments?
Turistika : Skriniarky
Posted by Diego on 24-05-2013 13:30:00 (1371 reads)

Posmelený veľkým úspechom letného prechodu dĺhokánskym hrebeňom Nízkych Tatier, plánujem tentrokrát trochu kratšiu túru "Skriniarky". Kto sa pridá? Termín: 14.-16.Júna 2013
Predpokladaný príchod na Chatu Zverovka, v Piatok 14.Júna 2013 tak okolo 18:00 hod.
Prechod cez Skriniarky v Sobotu včasne zrána po trase podľa náčrtu. V Nedeľu oddychová túra okolo Rohačských plies a v poobedňajších hodínách návrat domov.Trasa je navrhnutá podľa hikeplanera, ale asi k nej bude nutné pripočítať nejakú lazy konštantu a samozrejme poučený z minulosti som prepočítal trasu ešte aj podľa mapy.


Ubytovaní budeme od Piatka 14.6.2013 do Nedele 16.6.2013 v Penzióne Šindľovec.
Objednal som jeden Apartmán "Ostrý Rohač" pre 4 osoby
a jednu dvojku "Osobitá".
Celkom teda pre 6 osob.
Cena je 16,00 Eur za osobu/noc vrátane raňajok v akcií.
K penziónu sa dá prísť autom. Je to cca. 5 min, chôdze k Zjazdovke, čo je náš vychodzí bod.
Viac najdete na http://www.sindlovec.sk/index.html

Read More... | 3592 bytes more | Comments?
Turistika : Letný prechod hrebeňom Nízkych Tatier Jún 2012
Posted by Diego on 25-06-2012 13:50:00 (2027 reads)

Konečne sa počasie zmenilo a predpoveď tlakovej výše naznačovala krásne počasie už od Piatka. Štvrtok večer sme dorazili na Donovaly. Naivne sme si mysleli, že jednoducho prídeme a ľahko najdeme vhodné ubytovanie. Keď sme neuspeli na Buloch, vrátili sme sa na overené miesta, a až po doporučení sme našli atartmán za 50 Eur/noc pre štyroch. A to už bolo 22:00 hod. Tak akurát skočiť ešte niekde na večeru. Dobre jedlo, pivko a nejaká ta borovička nám opäť vrátili dobru náladu.
To piatkové ráno 15.6.2012, sme sa zobúdzali do daždovej burôčky, ale len takej malej, čo sa hneď zaraz aj pominula.
Skoro ráno tak okolo 09:00 hod. sme už boli konečne všetci na mieste na Buloch a tak sme mohli vyraziť. Vzduch voňal po ďaždi a slnko sa odrážalo od nízkej oblačnosi a vytváralo tak nádherné scenérie okolitej prírody. Plný elánu sme pomerne hladko došli do Hiadeľského sedla, s meším oneskorením oproti plánovanému času.

Read More... | 5574 bytes more | 1 comment
Turistika : Letný prechod hrebeňom Nízkych Tatier 2012
Posted by Diego on 04-06-2012 09:00:00 (1231 reads)

Prvý deň expedicie "Letný prechod hrebeňom Nízkych Tatier" by sme začínali príchodom na Donovaly časť Bully, kde by sme mali prespať, tak aby sme skoro ráno mohli vyraziť na túru smerom na Chatu Ďurková.Predpokládaný ochod skupiny z Bratislavy by bol teda 14.Júna 2012 cca. o 16:00 hod. Do Babskej Bystrice by sme mali doraziť tak o dve hodiny. Auto by sme nechali u Palčiho a audobusom by sme sa vyviezli na Donovaly. Preddpokládaný príchod na Bully je tak okolo 19:00 hod.Prvý pochodový deň 15.Júna 2012 by sme vyrazili cca. o 08:00 hod. po červenej turistickej značke smerom na Ďurkovu. Z grafu je vidieť že prevýšenie je minimálne ale výpočet 8 hod. pochodu, z jediným zdrojom pitnej vody, je reálny.
Trasa z Hikeplannera (c) HIKING.SK
viac detailov
Útulňa v Hriadeľskom sedle. 1102 mnm. Možnosť nudzového prenocovania s vlastným spacákom. Oficiálne miesto v národnom parku na táborenie a byvakovanie.

Read More... | 3209 bytes more | Comments?
Turistika : Rysy 2011 - rady do života
Posted by Vlado on 07-11-2011 22:50:00 (841 reads)

O našom októbrovom výstupe na Rysy sa popísalo dosť. Predostieram zopár vlastných skúseností.
Počasie : Rozhodujúci faktor. V sobotu bolo zimné počasie, padal drobný sneh a fúkal vietor. Pocitová teplota - 13 stupňov Celzia. Pred cestou som si pozrel predpovede SHMU a inostrancov. Amíci boli presnejší. Záruka pohody je tlaková výš čiže azúrová obloha.
Výstroj : V mojom prípade som podcenil potrebu protisnehových návlekov na nohy. Mal som iba turistické bavlnené návleky made in ČSSR ale bolo mi to prda platné ako, hovorí Szakaloš. Sneh sa mi dostal do topánok, roztopil sa a bolo.
Tekutiny : V zime je najlepší teplý čaj v termoske. Dodo s Palom mali minerálnu vodu v PET flaši ale v tej zime sa z nej nedokázali napiť.
Mačky : Ak ich nemáte, nemusíte si ich kupovať. Požičajú vám ich aj v niektorých športových obchodoch.
Spojenie : Nepômôžu dymové signály mobilných operátorov. Ak máte partiu, ktorá sa rozdeľuje je lepšie mať tzv. občianske rádiostanice (CB). My sme sme so Szakalošom a Julom za nepriaznivého počasia prišli na Chatu pod Rysmi, kde sme mohli prespať a ráno vyraziť na Pik Lenina. Pretože, že ale sme neboli dohodnutí s Dodom a Palom, ktorí išli chytať ryby na Hincove pleso, radšej sme sa vrátili na chatu na Popradskom plese.
Elektrina : Moje baterky v zimnom počasí vystavené chladu stratili kapacitu tak mi ani vtáčik nevyletel z foťáku. Rezervné baterie skontrolujte, dobite a v zime noste na teplom mieste. A na dôvažok, nie na všetkých horských chatách je automaticky prístupná zásuvka na 230V/50Hz pre možnosť dobíjanie betérií, či použitie ponorného variča na prípravu čaju.

Comments?
Turistika : Zdolali sme Rysy na druhý pokus.
Posted by Diego on 17-10-2011 09:40:00 (1126 reads)

Prečo až na druhý pokus? V Sobotu 15.10.2011 sme sa zobudili do zasneženého rána preloženého snehovou fujavicou. Napriek tomu sme sa vydali cestou na Rysy, veď nakoniec pri Popradskom plese to vyzeralo celkom fajn a dúdali sme že sa počasie zlepší. Na razsertí nad Žabím potokom, sme sa ale rodeliti, a tak Dodo s Palim vyrazili smerom na Hincovo pleso a Ja a Julom sme pokračovali smer Rysy. Počasie sa ale nezlepšovalo a fujavica silnela. Pri Žabích plesách sme videli len tak tak pred seba. Žabie plesa boli zamrznuté, a iba ten žabí princ na kameni sa nam smial.Miestami sme strácali orientáciu a zakufrovali sme. Pred stenou s raťazmi, bolo pomerne vaľa ľadových plôch a tak sme obuli mačky. Úspešne a bez ryzika sme zdolali úsek s reťazmi a po snehovom poli sme nakoniec dorazili do tepla na Chate pod Rysami.
Vypili sme more čaju, aj nejaký ten tatranský, než sme trocha obschli. Vonku bola kosa ako kosa. Výstup na Rysy sme pre nepriaznivé počasie vzdali a rozhodli sme sa pre návrat na Chatu pri Popradskom plese.
A že počasie bolo naozaj hnusné je vidieť aj na niektorých fotkách.
A čo naší kamaráti, dodo a Palči pri Hincovom plese? Tiež zapásili s nepriazňou počasia a veternou smtšťou. Cestou späť sme našli na rescesti nad Žabím potokom dohodnuté znamenie, že už tadiaľto šli na chatu.Tak sme sa aj my poponáhľali na večeru a nejaké to pivko. Večer sme zaspávali s nádejou, že ráno snaď bude počasie privetivejšie. Ale plná miska fazuľovo guľašovej polievky na večeru nám ešte dĺho nedovolila zaspať. Ale biologické teplo je predsa len teplo. A na chladnej izbe to trochu hrialo ale aj smrdelo.
Dodo nás skoro ráno budil, ba priam vyháńal z postelí. A mal prečo. Vonku bola krásna obloha bez mráčku a bez vetra. Tlaková výš konečne bola na požadovanej úrovni a to veštilo krásny deň. A veru bol. Čo dodať. Tentokrát sme rázne vykročili smer Rysy. Už sme vedeli kadiaľ ísť, aj ako dĺhho to trvá, a tak sme si mohli dopriať aj menšie prestávky na občerstvenie či fotografovanie. Len tak sme minuli ráycestie nad Žabím potokom a zastavili sme sa až na Žabích plesách, po necelej hodinke. Nad žabími plesami sme už boli v pásme, kde slniečko pripekalo a pekne nás hrialo. To sa potom krásne šľapalo. Hravo sme zdolali stenu s reťazmi, aj Dodo. Upútal nas menší ľadopad, tesne pod chatou pod Rysami. Majestátny Satan tienil slnečné luče a krásne štíhla Veľká kopka na druhej strane Mengusovskej doliny akoby nám ukázovala smer. Tu sa nám po prvykrát ukázali aj Rysy.Konečne sme dorazili na chatu pod Rysami. Samozrejme že sme nemohli nevidieť a niektorí aj nepoužiť najvyšie položenú kadibudku, s najkrajším výhľadom do Mengusovskej doliny so Žabími plesami a majestátnym Satanom. Krásny je tiež pohľad na Vysokú z chaty.

Nemal som ešte dostatok času na publikovanie fotiek z výstupu na Rysy, a bolo by škoda ich nevidieť a tak aspoň niečo z Palčiho prezentácie z Vimea, ďalej.Read More... | 3965 bytes more | 1 comment
Turistika : Výstup na rysy - 14. - 16.X.2011
Posted by Diego on 26-09-2011 13:50:00 (1763 reads)


Septembrový výstup na Rysy
Termín: 15.10.2011 za predpokladu priaznivého počasia
Pohorie: Vysoké Tatry
Nadmorská výška
-min: 1510 m n. m. Chata pri popradskom plese - Štart tury
-max: 2499 m n. m. Rysy Dosiahnutie vrchola
Prevýšenia
-stúpanie: 1011m -klesanie: 1011m
Vzdialenosť: 11,6 km - Čas túry: 4,46 hod.
Obtiažnosť: Túra je vzhľadom na štart z Chaty pri Popradskom plese časovo nenáročná, avšak svojím výškovým prevyšením najmä v závere výstupu náročná. Vzhľadom na čerstvo napádaný sneh doporučujeme teplejšiu výstroj, mačky a cepiny.


Read More... | 5844 bytes more | 2 comments
Turistika : Baranec 2184 mnm-príprava na rysy
Posted by Pavel on 07-08-2011 17:20:00 (739 reads)

Chlapci- bol som 6.8.2011 na Baranci 2184mnm -záp. Tatry.
Vyšiel som aj s kŕčom v nohe, takže sa teším na RYSY !!

Tu obrazky z túrky:
http://www.vimeo.com/27399875

Pavel
http://kamarati.blogspot.com/
********************************************************

Read More... | 1 comment
Turistika : Ako sme zdolali Kriváň
Posted by Vlado on 02-11-2010 23:30:00 (1401 reads)

Kriváň (2494 m n.v.) národný symbol Slovákov, je osobitý svojím vzhľadom a výhľadom len pri dobrom počasí. Relatívne je dobre dostupný z dvoch strán z Podbanského od Troch studničiek a od Štrbského plesa. Prevýšenie od Troch studničiek je vyše 1 100 m.

Read More... | 4368 bytes more | 1 comment
(1) 2 »